Menu

Maciej Litkowski

Maciej Litkowski

Urodzony 8 grudnia 1984 roku we Wrocławiu. Po ukończeniu szkoły podstawowej i liceum w 2003 roku rozpoczął edukację w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy „SKIBA” we Wrocławiu, kończąc tę szkołę z dyplomem technika animatora kultury w 2005 roku.

W roku 2005 rozpoczął edukację w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie kończąc ją z dyplomem magistra sztuki w 2009 roku.

Debiutował na scenie jeszcze podczas trwania studiów w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie spektaklem „Supernova. Rekonstrukcja” w reżyserii Marcina Wierzchowskiego. Po dyplomie „Zatopiona katedra” w reżyserii Anny Augustynowicz w 2010 roku otrzymał propozycję dołączenia do zespołu Teatru Współczesnego w Szczecinie, gdzie pozostaję zatrudniony do dziś.

Podczas ośmiu lat kariery zawodowej stworzył kilkanaście ról w Teatrze Współczesnym w Szczecinie współpracując z teatrami w Kaliszu, Wałbrzychu i Łodzi. Był także zapraszany do ról gościnnych w Teatrze Polskim w Poznaniu i Teatrze Krypta w Szczecinie.  W 2013 roku wraz ze stowarzyszeniem „Teatr Niekonsekwentny” reżyserował, tworzył scenariusz i występował w spektaklu „Między nogami” na podstawie komedii Arystofanesa.

W 2014 roku był reżyserem, autorem tekstów piosenek i scenariusza do spektaklu „Śpiew szczerbatych mew”, który przez kilka sezonów był grany w repertuarze Teatru Współczesnego w Szczecinie. Owocem tej pracy była wydana w 2015 roku płyta z piosenkami ze spektaklu. W 2015 roku  współtworzył scenariusz spektaklu „Spowiedź szaleńca” w Teatrze Polskim w Poznaniu.

W latach 2010 -2015 realizował autorski program półkolonii teatralnych dla dzieci. W 2016 i 2017 realizował wraz z Katarzyną Szyngierą program warsztatów dla młodzieży „Nasza mała stabilizacja - postscriptum” w Austrii i Niemczech wspóreżyserując przedstawienia finałowe. Od 2015 roku jest członkiem Rady Artystycznej  festiwalu Kontrapunkt.

W 2012 roku otrzymał nagrodę „Srebrna ostroga” dla najlepiej zapowiadającego się aktora zachodniopomorskich scen. W 2017 roku zrealizował w Teatrze Współczesnym w Szczecinie monodram „kalifornia nieśmiertelni”, który zdobył główną nagrodę XV Wałbrzyskich Fanaberii Teatralnych. 

Organizator

Producent

Patronat honorowy

Dofinansowanie

Partnerzy

Patroni medialni