Menu

Marta Uszko

Marta Uszko

Rodowita Wrocławianka. W 2010 ukończyła Studium Wokalno- Aktorskie przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Tam zadebiutowała rolą skarżypyty Elizabeth Pie w musicalu „ Ania z Zielonego Wzgórza” w reż. Macieja Korwina. Poznawała świat musicalu występując na tamtejszej scenie w różnych rolach. Jeszcze podczas studiów zagrała w Teatrze Kamienica w Warszawie w „ Pamiętniku z Powstania Warszawskiego” w reż. Jerzego Bielunasa. Od 2012 roku aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie. Ma na swoim koncie wiele ról dramatycznych w tym, dla niej bardzo istotne w karierze teatralnej, szekspirowska Julia z „ Romeo i Julia 1939” (2014), Jenny z „ Opery za trzy grosze” w reżyserii Adama Opatowicza (2014).
Także Pola z „ Mieszczan” Maksyma Gorkiego w reżyserii wybitnego Antona Malikova.


Poza macierzystym teatrem współpracuje z Teatrem Kameralnym w Szczecinie, Piwnicą przy Krypcie- tworząc ze szczecińskimi aktorami grupę improwizacyjną Impro z Krypty.
W 2016 wraz z cenionymi szczecińskimi muzykami powołała do życia zespół The Ears, grający awangardowe połączenie słowa i emocji w niecodziennych aranżacjach i interpretacjach.

Organizator

Producent

Patronat honorowy

Dofinansowanie

Partnerzy

Patroni medialni