Menu

Arleta Bojke

Arleta Bojke

Dziennikarka Telewizji Polskiej, reporterka Wiadomości TVP1, od maja 2010 do grudnia 2013 korespondentka Telewizji Polskiej w Moskwie. Przygotowuje materiały i reportaże także dla Panoramy TVP2 i TVP INFO. Od 2017 jest jedną z prowadzących magazyn Halo Polonia w TVP Polonia.

W 2004 rozpoczęła współpracę z TVP, początkowo jako stażystka. Zanim wyjechała do Moskwy zajmowała się w Wiadomościach TVP1 tematyką międzynarodową. Relacjonowała takie wydarzenia, jak wyjście Alego Ağcy z więzienia, zatrzymanie Romana Polańskiego w Szwajcarii, proces Josepha Fritzla w Austrii, wybory w Niemczech, Rosji czy na Ukrainie.

Jako korespondentka TVP w Moskwie relacjonowała m.in. wydarzenia związane z katastrofą smoleńską, wybory parlamentarne w 2011, wybory prezydenckie w 2012, falę protestów 2011-2012. Przeprowadziła rozmowy m.in. z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką, patriarchą Moskwy i Wszechrusi Cyrylem, prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim (za jego urzędowania), premierem Gruzji Bidziną Iwaniszwilim (za jego urzędowania), premierem Ukrainy Arsenijem Jaceniukiem (tuż przed objęciem przez niego urzędu). Po zakończeniu pracy na placówce w Moskwie relacjonuje m.in. wydarzenia na Ukrainie.

Laureatka Wiktora 2014 w kategorii Dziennikarz Roku.

Organizator

Producent

Patronat honorowy

Dofinansowanie

Partnerzy

Patroni medialni